Cecilia Davidsson, Cecilia Heikkilä „Trolis Mumis ir paskutinis slibinas“
Tovės Jansson istorijos motyvais
Muminukas randa mažą slibinuką, įdeda jį į uogienės stiklainį ir laiko kaip savo augintinį. Jis taip džiaugiasi radęs paskutinį pasaulyje slibiną! Tačiau netrukus supranta, kad slibinas nori būti laisvas. O kai pamato, kad šiam labiau patinka Snusmumrikas, Muminukui pasidaro labai liūdna... Ar tai sudaužys jo širdį?
Ši nepaprastai graži ir maloni knygų serija jaunąją skaitytojų kartą supažindina su visame pasaulyje pamėgtomis Tovės Jansson istorijomis, trolių Mumių slėniu, veikėjais ir universaliomis gyvenimiškomis pamokomis, kurios svarbios tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.
Pasaka „Trolis Mumis ir paskutinis slibinas“ pirmą kartą pasirodė daugiau nei prieš 60 metų ir laikoma viena gražiausių ir jautriausių Tovės Jansson trumpųjų pasakų.
Knygą kūrė įvertinti švedų talentai: perpasakojo Cecilia Davidsson, iliustravo Filippa Widlund, Cecilia Heikkilä ir Maya Jönsson.
Vaikams nuo 3 metų
„Trolis Mumis ir paskutinis slibinas“:
• supažindina naująją vaikų kartą su pasauline vaikų literatūros klasika;
• ugdo literatūrinį ir estetinį suvokimą, plečia žodyną;
• pagrindinė knygos tema – draugystė ir tai, ką kiekvienas gali padaryti dėl draugo laimės;
• įtaigiai pavaizduotos vaiko emocijos – džiaugsmas, pavydas, nusivylimas ir tai, kaip vaikas elgiasi su jomis susidūręs;
• puikiai tinka skaityti ir vaikams balsu, ir savarankiškai.
Tovė Jansson – viena garsiausių XX a. vaikų rašytojų ir iliustruotojų, kilusi iš švediškai kalbančios Suomijos gyventojų mažumos. Garsiausias jos kūrinys – knygų serija apie trolius Mumius – apie juos ji sukūrė romanų, trumpų istorijų, komiksų. Pirmoji knyga apie trolius Mumius pasirodė 1945 m. 1966 m. jai buvo įteiktas Hanso Christiano Anderseno medalis, neretai vadinamas vaikų literatūros Nobelio premija. Pagal knygas sukurta spektaklių, radijo pjesių, animacinių serialų, o Suomijoje netgi yra įkurtas vaikų pramogų parkas „Trolių Mumių slėnis“. Taip pat Suomijoje veikia vaikams pritaikytas Trolių Mumių muziejus, kur galima išvysti pačios autorės kartu su drauge sukurtas trolių Mumių slėnio erdvines miniatiūras.